Jakość nauczania zdalnego

Jakość nauczania zdalnego – trzeci tydzień nauki online

Jakość nauczania zdalnego może stać się tematem przewodnim w dyskusji o szkole. Chyba trzeba jeszcze poczekać aż wszyscy udostępnią sobie co mają sobie do pokazania i skończą się podśmiechujki. Tak jak podczas lekcji o układzie rozrodczym – trzeba dać klasie czas na wyśmianie się. Pozostaje liczyć, że później obecni będą chcieli dowiedzieć się czegoś nowego, zrewidować postawy, nabyć umiejętności. Może być też tak, że internetowa społeczność składa się w większości z osób, które przyszły pokazać wszystkim jakie to są wyjątkowe i przenikliwie obserwują świat, a poznanie i zmiana interesuje ich tylko u innych.

(więcej…)
Pierwsze zajęcia online

Pierwsze zajęcia online – z wizytą w domach studentów

Pierwsze zajęcia online to zawsze stres, niepewność i wielka okazja. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Poza tym można ulec wyobrażeniu, że podczas takich zajęć trzeba od razu zacząć nauczać. A to nie o to chodzi. Poniżej kilka pomysłów i refleksji nad tym jak te pomysły zadziałały u mnie.

Od razu powiem, że jeśli prowadzisz zajęcia online i chcesz coś omówić, dopytać lub po prostu się pochwalić na samym dole strony jest kilka sposobów jak się ze mną skontaktować – chętnie posłucham, dopytam, może któryś z moich pomysłów przyda się Tobie.

(więcej…)

Tańczmy dumnie

BABA-DZIWO Reżyseria i choreografia Dominika Knapik

Doznanie jest przede wszystkim estetyczne. Dominika Knapik tworzy spójny, przemyślany i wielowymiarowy spektakl. Jej pieczołowita dbałość o gesty, szczegóły, choreografię czyni tę wciągającą całość Składa się na nią bardziej ruch, światła, rekwizyty, kolory niż opowieść. Nim mogłem rozsądnie spojrzeć na sens musiałem uporać się z zachwytem. Trochę się przestraszyłem, że poruszyło mnie coś, co jest tylko ładne. Ale czy to nie dobrze? Czy to już nie przystoi pójść do teatru i zakochać się w Petronice, zapatrzeć w potężną Matkę, dać się uwieść historii. Na szczęście nie muszę tego rozstrzygać. Z estetycznego uniesienia udało mi się zobaczyć swoją okolicę. Zobaczyć coś, co widać tylko z teatru.

(więcej…)