Cudowne i pożyteczne. O seksie

Kobiety poszły na materace. Cudowne i pożyteczne. O seksie

Na małej scenie materace. Na jednym Angelika Cegielska. Na niej sushi. Atmosfera gęstnieje i po chwili nie ma już odwrotu. Temat wymaga by się nie dygać, z podniesioną głową go podejmować, trochę wstyd się zawstydzić. Z drugiej strony Angelika ma na sobie tylko białą marynarkę i skórzane sznurowane buty z obcasem, który klasyfikuje je bliżej szczudeł niż obuwia. Ma też pejcz i kieruje go w moją stronę. Mówi „Ty”. Zdaje się, że to będzie bardziej niebezpieczne niż cudowne i pożyteczne. O seksie na pewno.

(więcej…)
szkodzić mową

Jak nie szkodzić mową sobie i innym

Dość solidnie dbam o moje kanały w mediach społecznościowych. To znaczy regularnie usuwam producentów szkodliwych treści. Mimo tego, raz na jakiś czas nazbieram refleksji o destruktywności pewnych sformułowań i robię z tego autoterapeutyczny post jak ten albo ten. Szkodzić mową można na wiele sposobów, jednak ostatnio wyłoniło się kilka takich bardzo podstępnych, bo przebranych za argumenty.

(więcej…)
uciesz się

A teraz uciesz się tym, co się stało – trzynasty tydzień nauczania online

Ostatnie tygodnie czerwca to czas radosny. Zwłaszcza dla tych, którzy nie muszą wystawiać świadectw, uzupełniać zestawień i podsumowywać diagnoz. Czyli dla uczniów. Idą wakacje. Same idą. Naszym młodym ludziom powód do radości pojawia się sam. My dorośli musimy ucieszyć się z użyciem woli. Zatem mówiąc uciesz się, stawiam zadanie. A poniżej kilka pomysłów, jak się za to zadanie zabrać.

(więcej…)
Do czego służą oceny

Do czego służą oceny – dwunasty tydzień nauczania online

Czerwiec w szkole bardzo kojarzy mi się z niesprawiedliwością. To czas zaliczeń, poprawek, dodatkowych prac u jednych i kompletnego wylogowania u innych. To czas, gdy trzeba skwantyfikować rok pracy do cyferki z malutkiego przedziału. Wtedy też najmocniej zastanawiam się do czego służą oceny. Po co są mi, tym, których uczę i tym, którzy posyłają mnie uczyć.

(więcej…)