I Liceum Ogólnokształcące
imienia Ignacego Paderewskiego
w Wałbrzychu

Theory of Knowledge
ToK

Teoria wiedzy (Theory of knowledge lub ToK) to przedmiot obowiązkowy w międzynarodowym programie IB DP. Spotkasz się z nim w dwóch ostatnich latach klasy IB DP oraz rok wcześniej na zajęciach pod tytułem „Warsztat krytycznego myślenia”.

Teoria wiedzy to przedmiot na zajmujemy się wiedzą, tym czym jest, jak powstaje, skąd pochodzi i tym czy jest wiarygodna. Wszystko to po to żeby przygotować Cię do krytycznego podchodzenia do wiedzy i świadomego udziału w tworzeniu i dyskutowaniu wiedzy.

IB DP Psychology

Psychology to przedmiot, który koncentruje się na naukowym podejściu do problemów ludzkiego zachowania i procesów umysłowych. W ramach tego przedmiotu uczniowie poznawać będą interdyscyplinarną wiedzę pozwalającą im zobaczyć procesy myślowe i zachowania ludzi z perspektywy społecznej, biologicznej i poznawczej.

Informatyka - 1 klasa liceum

W pierwszym roku nauki informatyki skupimy się na pracy grupowej, której celem będzie przygotowanie internetowej obecności działalności wymyślonej przez uczniów (np. Organizacji pozarządowej, firmy graficznej). Podczas pracy nad projektem nauczycie się jak wybrać najlepszy komputer, konstruować dokumenty i tabele, prowadzić działania w mediach społecznościowych a w końcu jak założyć stronę działalności.

Informatyka - rozszerzenie

Rozszerzenie z informatyki ma na celu przygotowanie Cię do zdania egzaminu maturalnego. Zajmiemy się przede wszystkim programowaniem (w C++, Pythonie), pracą z bazami danych w MySQL i MS Access. Ponadto popracujemy z grafiką, bezpieczeństwem w internecie, pracą w sieci. Będzie bardzo dużo matematyki i liczenia

Koło psychologiczne

Podczas zajęć koła psychologicznego dyskutujemy o zjawiskach codziennego życia, o badaniach naukowych oraz przymierzamy się do prowadzenia własnych eksperymentów. Koło jest otwarte, wszyscy są mile widziani, uczniowie spoza I LO również

Poniedziałki
14.40 - 15.25
sala 58