Wrzesień 3, 2017

Paderewski

I Liceum Ogólnokształcące
imienia Ignacego Paderewskiego
w Wałbrzychu

Zapraszam: Poniedziałek: 8.20 – 12.00, Wtorek: 08.20 – 11.10, Piątek: 09.00 – 14.00

Psycholog szkolny

Zapraszam wszystkich uczniów, którzy mają ochotę porozmawiać. Zaplanujmy wspólnie jak poradzić sobie ze stresem, hejtem w sieci, trudnościami w uczeniu się, relacjach z innymi. Albo po prostu porozmawiajmy o tym co u Ciebie.

Zapraszam również rodziców, porozmawiajmy o waszych dzieciach w naszej szkole, o tym czego potrzebują, czego oczekują i o tym jak sobie radzą.

Theory of Knowledge
ToK

Teoria wiedzy (Theory of knowledge lub ToK) to przedmiot obowiązkowy w międzynarodowym programie IB DP. Spotkasz się z nim w dwóch ostatnich latach klasy IB DP oraz rok wcześniej na zajęciach pod tytułem „Warsztat krytycznego myślenia”.

Teoria wiedzy to przedmiot na zajmujemy się wiedzą, tym czym jest, jak powstaje, skąd pochodzi i tym czy jest wiarygodna. Wszystko to po to żeby przygotować Cię do krytycznego podchodzenia do wiedzy i świadomego udziału w tworzeniu i dyskutowaniu wiedzy.

Informatyka - 1 klasa liceum

W pierwszym roku nauki informatyki w liceum zajmiemy się wstępem do programowania (w języku C++), edytowaniem tekstu, budową stron internetowych (w HTML5 i CSS3), popracujemy nad przygotowaniem prezentacji oraz nad tym jak zachowywać się w kontakcie przez internet (od pisania e-maili do prowadzenia bloga)

Informatyka - rozszerzenie

Rozszerzenie z informatyki ma na celu przygotowanie Cię do zdania egzaminu maturalnego. Zajmiemy się przede wszystkim programowaniem (w C++, Pythonie), pracą z bazami danych w MySQL i MS Access. Ponadto popracujemy z grafiką, bezpieczeństwem w internecie, pracą w sieci. Będzie bardzo dużo matematyki i liczenia

Zajęcia pozalekcyjne

Psychologia

Na kole psychologicznym poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące psychologii poznawczej, behawioralnej, psychologii zdrowia oraz psychologii relacji. Będziemy rozmawiać o ważnych odkryciach w tej dziedzinie oraz o metodologii badań. Dzięki tym zajęciom łatwiej będzie Ci zrozumieć siebie i innych; przeprowadzisz własne badania psychologiczne.

Spotykamy się we wtorki o 14.40
w sali 58

Filozofia

Na spotkaniach filozoficznych poznasz kilka istotnych elementów historii filozofii, kluczowe myśli filozoficzne dla każdej z epok. Będziemy dyskutować o implikacjach konkretnych systemów filozoficznych i poglądów, zwłaszcza w kontekście dzisiejszych zjawisk.

Celem zajęć jest wspólne filozofowanie, poznanie rzeczywistości z różnych perspektyw oraz siebie i swoich poglądów.

Koło filozoficzne nie przygotuje Cię do matury z filozofii, ale z pewnością nie przeszkodzi w przygotowaniach.

Spotykamy się we piątki o 14.40
w sali 22

Klub debatancki

Na spotkaniach klubu debatowego poznasz zasady Debaty Oksfordzkiej. Zobaczysz jak formułować argumenty, zadawać pytania, zabierać głos w dyskusji

zbieramy grupę