warsztaty online:

w rzeczywistości

Siedzisz w domu? My też. Jesteśmy specjalistami w pracy z ludźmi. Nauczycielami, psychologiami, pracownikami kultury. Zależy nam na tym, by realizować nasze działania na odległość. Chcemy, żeby kwarantanna nie spowodowała, że wypadniesz z rytmu!

Dlatego proponujemy serię bezpłatnych spotkań dla nauczycieli, studentów, entuzjastów psychologii i użytkowników kultury. Spotkania są profesjonalne i darmowe.

info

Zależy nam na skuteczności w naszych działaniach, dlatego tworzymy stały program współpracy z naszymi odbiorcami, który składać się będzie z 3 sesji tematycznych tygodniowo. Wtorki dla nauczycieli, czwartki z psychologią (dla studentów i entuzjastów tematu) oraz soboty z kulturą. Każdy dzień ma swój stały program: spotkanie rozpoczynające o 11.00, program do pracy własnej realizowany na naszej stronie przez serię ćwiczeń, zadań i materiałów dostępnych online, spotkanie podsumowujące dzień o 20.00 gdzie będziemy prowadzić dyskusje, odpowiadać na pytania i planować kolejne spotkania.

Nasze działania składają się z 3 elementów:

W rzeczywistości: o nauczaniu przez internet

Są to wtorkowe spotkania dla nauczycieli, podczas których uczyć będziemy jak prowadzić działania edukacyjne na odległość. Ważne jest dla nas by korzystający z nich nauczyciele ćwiczyli nie tylko umiejętności techniczne, ale również uczyli się budować atmosferę, utrzymywać motywację uczniów do pracy i angażowali w swoje działania rodziców.

Pierwszy temat, który planujemy zrealizować to „Organizacja nauczania przez internet”

Więcej informacji niedługo

W rzeczywistości: o psychologii

Są to czwartkowe spotkania dla studentów psychologii oraz wszystkich zainteresowanych proponowanymi przez nas tematami. Nasze poranne spotkania będą zagajać do tematu dnia, następnie uczestnicy będą w swoim tempie zapoznawać się z materiałami na naszej stronie, rozwiązywać ćwiczenia i dyskutować na forum. Na zakończenie dnia odbędzie się mały wykład oraz dyskusja.

Pierwszy temat, który planujemy zrealizować to „Psychologia koronawirusa

Więcej informacji niedługo

W rzeczywistości: o kulturze

Są to sobotnie spotkania, które rozpoczynamy dyskusją o konkretnym zagadnieniu w treści kultury (serialu, filmie, spektaklu, wystawie, obrazie), która dostępna jest za darmo online. Uczestnicy mają całą sobotę na zapoznanie się z proponowanymi przez nami treściami kultury, a na koniec dnia spotykamy się by omówić wrażenia oraz zastanowić się jak skorzystać z tej treści kultury w obecnej sytuacji.

Pierwszy temat, który planujemy zrealizować to „Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie na podstawie baśni?”

Więcej informacji niedługo

prowadzący

Maciej Jonek

Psycholog, specjalista w edukacji i komunikacji, nauczyciel akademicki, szkoleniowiec i trener. Doświadczony w pracy z nauczycielami i młodzieżą. Pracował w przedszkolach, szkołach, prowadzi warsztaty dla nauczycieli, kadry kierowniczej oświaty. Entuzjasta rzeźby plenerowej, teatru i koszmarny gadułą gdy zacznie o muzyce

Rafał Węgrzyn

nauczyciel akademicki, specjalista w dziedzinie połączenia psychologii i nowych technologii, badacz utopii. Doświadczony w pracy naukowej i dydaktycznej, prowadził wiele projektów badawczych. Trzyma rękę na pulsie kultury, wie co się gra w teatrach i co jest trendem w memach.

kontakt