Zajęcia pozalekcyjne Wałbrzych

Zajęcia pozalekcyjne Wałbrzych to spotkania, warsztaty i zajęcia w terenie, które powstały by kształcić umiejętności i przekazywać wiedzę. Świat, który czeka młodych ludzi jest niewiadomą, dlatego uważam, że należy kształcić u młodych ludzi kompetencje społeczne (asertywność, zachowanie w sytuacjach stresowych, rozumienie emocji u siebie i innych, praca w grupie), refleksyjność oraz erudycję cyfrową.

Poznajemy emocje

Warsztaty psychoedukacyjne „Poznajemy Emocje” to seria dziesięciu godzinnych spotkań dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Celem zajęć jest pogłębianie poznania świata emocji, rozumienia swoich uczuć oraz odczytywania ich u innych. Ponadto warsztaty kształcą umiejętność pracy w grupie, asertywnego komunikowania swoich odczuć, uczą jak działa mózg, jak przeżywane emocje wpływają na nasze myślenie oraz jak uczucia są widziane w społeczeństwie.

więcej o emocjach tu

Pierwsze zajęcia organizacyjne odbędą się 15.01.2020 o godzinie 17.00

Grupa: 6 – 10 osób

wiek: 7-12 lat

Kontrapunkt

niekonieczne spotkania na temat

Kontrapunkt to melodia równoległa do głównej. Dzięki niej obie brzmią głębiej. Tak samo te spotkania młodych ludzi, poza szkołą, mają pogłębiać, rozwijać patrzenie na świat. Każde spotkanie ma swój temat, Punktem wspólnym wszystkich spotkań będzie samorozwój, patrzenie z dystansem na siebie, swoje działania i sytuację. Zapraszam szczególnie uczniów szkół ponadpodstawowych, ale nie tylko. Te spotkania mają być realną dyskusją prawdziwych ludzi.

Informacje o spotkaniach, tematy i dyskusja odbywa się w grupie na Facebooku

Grupa: max 20 osób

wiek: bez ograniczeń

Cyfrowa erudycja

Przyjdź żeby usprawnić swoja prace w sieci, zbudować obecność w mediach społecznościowych, założyć stronę, zorganizować sobie pracę, nauczyć się podstawowych kwestii z zakresu grafiki komputerowej, tworzenia dokumentów, współpracy w chmurze, analizy danych. Zajęcia przeznaczone są dla osób zaciekawionych tematem lub konkretną kwestią do opanowania. Wiek nie ma znaczenia. Erudycji można nabrać zawsze. Zajęcia prowadzone w paradygmacie BYOD (przynieś swój własny sprzęt, może to być komputer, tablet, smartfon)

Grupa: 2-5 osób

wiek: od 8 lat

Maciej Jonek

Towarzyszę ludziom w odnajdywaniu perspektywy w wiedzy, mądrości, sztuce, humorze oraz w dumnym powracaniu do rzeczywistości z nową perspektywą. Metody, które stosuję wynikają z relacji. Działam dla wolności i samodzielności.

czytaj więcej

Napisz do mnie